Stesen Keretapi Bukit Mertajam

Stesen Keretapi Bukit Mertajam ialah sebuah stesen kereta api yang beroperasi di Bukit Mertajam, Pulau Pinang, Malaysia.

KTM Berhad Logo
KTM Berhad Logo

Stesen keretapi yang terletak di Pulau Pinang ini menyediakan perkhidmatan KTM Intercity.

 

Maklumat teknikal

Station
Bukit Mertajam
Coordinates5.361426,100.460873
AddressStesen Keretapi Bukit Mertajam,
14000 Bukit Mertajam, Pulau Pinang,
Malaysia.
Counter
Tel. No.04 539 2660
Constructed19xx
Opened
ElectrifiedYes
Route(s)KTM Intercity
Platform3 (1 platform sisi, 1 platform pulau)
ParkingYes
AccessibleYes
SurauYes
RestroomsYes

Jadual perjalanan

Jadual berikut menunjukkan maklumat ketibaan dan pelepasan keretapi bagi KTM Intercity dan juga ETS. Jadual yang kosong menunjukkan tiada perkhidmatan KTM Intercity atau ETS di stesen ini.

Jadual perkhidmatan KTM Komuter boleh dilihat di laman Jadual Perjalanan KTM Komuter.

Time
Train
From
To
7:07 AMETS Ipoh - Padang BesarIpohPadang Besar
7:10 AMETS Gemas - ButterworthGemasButterworth
7:20 AM2943 - KomuterPadang BesarButterworth
7:37 AMETS Ipoh - Padang BesarIpohPadang Besar
8:09 AM2944 - KomuterButterworthPadang Besar
8:20 AM1 - Tren RakyatButterworthJB Sentral
12:13 PMETS Padang Besar - KL SentralPadang BesarKL Sentral
12:20 PM2951 - KomuterPadang BesarButterworth
12:39 PM35 - Ekspres AntarabangsaBangkokButterworth
12:59 PM2950 - KomuterButterworthPadang Besar
1:00 PMETS Padang Besar - KL SentralPadang BesarKL Sentral
2:23 PM36 - Ekspres AntarabangsaButterworthBangkok
4:54 PMETS Butterworth - GemasButterworthGemas
5:05 PM2957 - KomuterPadang BesarButterworth
6:22 PMETS KL Sentral - Padang BesarKL SentralPadang Besar
6:39 PM2958 - KomuterButterworthPadang Besar
6:48 PMETS Padang Besar - IpohPadang BesarIpoh
7:09 PMETS KL Sentral - Padang BesarKL SentralPadang Besar
7:18 PMETS Padang Besar - IpohPadang BesarIpoh
9:21 PM2 - Tren RakyatJB SentralButterworth

Tanya soalan perjalanan anda di Forum Transport Malaysia!

Forum Transport Malaysia ialah sebuah platform untuk perbincangan dan soal jawab berkenaan pengangkutan awam di Malaysia. Anda dialu-alukan untuk mengajukan pertanyaan anda di Forum Transport Malaysia.

Forum:

http://www.transportmalaysia.com/forum

Pendaftaran PERCUMA!!!

Laman ini dikemas kini pada Apr 14, 2018 @ 10:34 AM.

8 pandangan di “Stesen Keretapi Bukit Mertajam”

  1. Saya nak tanya berapa tambang kos pengankutan dari b.mertajam ke Johor menghantar motosikal

  2. Boleh dapatkan masa perjalanan dari stesen Bukit Mertajam ke KL Central dan harga bagi dewasa dan kanak kanak.

  3. boleh disiarkan gambar dan video kemalangan keretapi di permatang tinggi bukit mertajam yang melibatkan keretapi dengan bas sewa yang berlaku pada tahun 1981 bulan december di lintasan keretapi permatang tinggi..

Komen telah ditutup.